Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Čo je nové v DCSK s.r.o.?
03.09.2020
PREFINANCUJEME VÁŠ STROJ
MOŽNOSŤ NÁKUPU NA SPLÁTKY !!! FINANČNÝ LEASING - ÚVER - SPLÁTKOVÝ PREDAJ - OPERATÍVNY LEASING BEZ SLUŽIEB - OPERATÍVNY FULL SERVICE LEASING - POISTEN... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Získajte zľavy a informácie o nových produktoch
  1. Úvod
  2. Štiepkovače
  3. URBAN HM70 S DOPRAVNÍKOM 3,4M

URBAN HM70 S DOPRAVNÍKOM 3,4M

  • PROFI
  • DOPRAVA v cene stroja !

Štiepkovač (špalíkovač) URBAN HM70 je poháňaný hydraulickým motorom . Spracuje materiál s priemerom až 8 cm a výsledná dĺžka štiepky je 6 - 13 cm . Zd... celý popis
Dostupnosť
Stroj vyrábaný na OBJEDNÁVKU. Cena a dostupnosť na vyžiadanie.
Oslovte nás mailom alebo telefonicky
Číslo produktu:HM70
Pohon:Hydraulika
Do priemeru:80mm
Výložník:dopravník 3,4m
Podvozok:fix na zem
Kompletné špecifikácie

Štiepkovač (špalíkovač) URBAN HM70 je poháňaný hydraulickým motorom . Spracuje materiál s priemerom až 8 cm a výsledná dĺžka štiepky je 6 - 13 cm . Zdrojom hydraulického oleja je energetický prostriedok, ku ktorému sa štiepkovač pripája cez pripojovací rám a 2 hydraulické rýchlospojky. Vyrábame rôzne typy pripojovacích rámov , vďaka tomu je štiepkovač možné pripojiť k veľkej škále energetických prostriedkov, ako sú šmykom riadené nakladače, poľnohospodárske manipulátory, stavebné alebo komunálne stroje . Pripojovací rám nie je súčasťou stroja - nájdete ho v sekcii príslušenstvo.

DO PRIEMERU 80 MM

Súčasťou stroja je: návod na používanie vrátane vyhlásenia o zhode

Hmotnosť:505 kg
Max. priemer mäkkého čerstvého dreva (borovica):80 mm
Max. priemer tvrdého čerstvého dreva (dub, hrab):65 mm
Max. priemer tvrdého suchého dreva (dub, hrab):50 mm
Max. rozmery hranola (smrek):60 x 60 mm
Max. rozmery dosky (smrek):190 x 20 mm
Dĺžka štiepky (nie je nastaviteľná):6 - 13 cm
Otvor k štěpkovaciemu ústrojenstvu:200 x 200 mm
Vstupný otvor násypky:700 x 400 mm
Pracovné otáčky štiepkovacieho ústrojenstva:250 / min.
Pracovný prietok oleja:40 l / min.
Maximálna výkonnosť:5m3/hod
Menovitý tlak oleja:18 MPa
Výsuvné nohy:áno
Počet nožov:6
Medzera medzi ostrím nožov:cca 0,1 mm
Životnosť nožov na jedno nabrúsenie:100 - 500 m3 štiepky
Ochrana proti preťaženiu:tlakový ventil
Rozmery v pracovnej polohe (dĺžka x šírka x výška):Závisí na polohe dopravníka
Rozmery v prepravnej polohe (dĺžka x šírka x výška):107 x 181 x 254 cm
Výstup štiepky:Skladací dopravník 3,4 m
Pohon dopravníka:remeňový prevod
Výška konca dopravníka pri uhle 30 °:255 cm
Výška konca dopravníka pri uhle 40 °:303 cm

Pripojenie 

Štiepkovač sa pripája k závesu energetického prostriedku a k jeho hydraulickému okruhu. Potrebné parametre hydraulického okruhu sú: pracovný prietok oleja min. 40 l / min (optimálne 50 l / min a viac) a tlak oleja min. 18 MPa.

Štiepkovač je ovládaný pomocou páky  hydraulického rozvádzača,   ako voliteľným príslušenstvom je možné doplniť o regulátor prietoku.  

Stiepkovac Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (15)  Stiepkovac Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (15)

Pripojovací rám

Na štiepkovač musí byť namontovaný jeden z pripojovacích rámov, ktoré dodávame ako príslušenstvo. Pripojovací rám slúži na pripojenie štiepkovača na záves energetického prostriedku. Vyrábame rôzne typy pripojovacích rámov pre rôzne typy závesov (EURO NORM, UNC 60, 3-bodový záves, prípadne sme shopni vyrobiť aj iný typ priamo k Vášmu stroju). Súčasťou pripojovacieho rámu sú tiež 2 predné vysúvacie nohy , ktoré slúžia pre zaistenie optimálnej pracovnej výšky pri štiepkovaní (ďalšie 2 zadné vysúvacie nohy sú súčasťou rámu štiepkovača).

Stiepkovac Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (15)

Násypka

Plniace zariadenie sa skladá z pevnej a odklápacej časti. Vďaka tomu zaberá štiepkovač v prepravnej polohe menej miesta do šírky, čo je dôležité pre jazdu v lese medzi stromami. V pracovnej polohe sa sklopením odklápacej časti násypka predĺži. Predĺžená násypka zaisťuje lepšie vedenie konárov a bezpečnosť obsluhy. Násypka je vybavená bezpečnostným vypínacím rámom, ktorého stlačením dôjde k zastaveniu štiepkovacieho ústrojenstva. Násypka je orientovaná vodorovne, čo v porovnaní so zvislou či šikmou násypkou značne uľahčuje vkladanie dlhých konárov. Povrchová úprava celého stroja je vykonaná práškovými farbami.

Stiepkovac Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (15)  Stiepkovac Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (15)

Sklápací pásový dopravník

Štiepka je vynášaná skladacím pásovým dopravníkom dĺžky 3,4 m. Sklon dopravníka je nastaviteľný pomocou navijaka. Pri preprave je dopravník zložený a zdvihnutý do zvislej polohy. Ako voliteľné príslušenstvo je možné na koniec dopravníka namontovať šmýkačku s dĺžkou 0,8 m (štiepka zo šmýkačky dopadne na vzdialenejšie miesto), alebo dvojité vrecovanie na vrecia s opornou nohou. Vrecovanie je pripevnené pomocou štyroch skrutiek a jeho montáž zaberie len niekoľko minút.

Ochrana proti preťaženiu

Štiepkovač je vybavený vlastným tlakovým ventilom. Pri vložení príliš tvrdej vetvy dôjde k zastaveniu štiepkovacieho ústrojenstva. Ak sa tak stane, je potrebné prepnúť páku rozvádzača do polohy STOP a následne krátko do polohy REVERSE, čím dôjde k uvoľneniu konára zo štiepkovacieho ústrojenstva. Po prepnutí páky do polohy START je možné ihneď pokračovať v práci.

Štiepkovacie ústrojenstvo

Štiepkovacie ústrojenstvo pracuje na princípe dvoch protibežných hriadeľov s nožmi. Štiepkovacie nože si vetvy samy podávajú. Priechodná medzera medzi hriadeľmi je 70 mm. Štiepkovacie nože sú zasunuté do drážok v hriadeľoch a uchytené pomocou dvoch skrutiek. Nože vyrábame z kvalitnej nástrojovej ocele a je možné ich opakovane brúsiť. Po nabrúsení sa pod nôž vloží podložka, aby medzi ostrím nožov bola opäť malá medzera (cca 0,1 mm). Podložky dodávame v rôznych hrúbkach. Jedným brúsením sa nôž zvyčajne zníži o 0,5 až 0,8 mm. Na jedno nabrúsenie vyrobí nôž 100 až 500 m3 štiepky (cca 1000 až 5000 vriec), záleží koľko sa do štiepkovača dostáva nečistôt (hlina, kamienky, ...). Každý nôž je možné zbrúsiť až o 4 mm, potom je potrebné ho vymeniť za nový.

Stiepkovac Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (15)  Stiepkovac Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (15)

Tovar zaradený v kategóriách
Získajte zľavy a informácie o nových produktoch

EXKLUZÍVNE ZASTÚPENIE FIRIEM NA SLOVENSKU, V ČECHÁCH A V MAĎARSKU!

 

                             

 

Novinky
  • Naš e-shop je CERTIFIKOVANÝ!!!
  • Možnosť FINANCOVANIA strojov:

FINANČNÝ LEASING

ÚVER

SPLÁTKOVÝ PREDAJ

OPERATÍVNY LEASING BEZ SLUŽIEB

OPERATÍVNY FULL SERVICE LEASING

POISTENIE FINANCOVANÝCH PREDMETOV

 

Naše sídlo

DCSK s.r.o.

Prešovská 316/39

Spišské Podhradie, 053 04

Vydajne miesto:

Štefánikova 32

Spišské Podhradie

 

Kontakt
Logo
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
Obsah stránok www.DCSKsro.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu autora je nezákonné.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.