Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Získajte zľavy a informácie o nových produktoch
  1. Úvod
  2. Špalíkovače
  3. URBAN TR110 BIG-BAG

URBAN TR110 BIG-BAG

  • KARDAN v cene stroja !
  • PROFI
  • DOPRAVA v cene stroja! - len SK

URBAN TR110 BIG-BAG   Štiepkovač (špalíkovač) URBAN TR110 je nesený na trojbodovom závese traktora. Optimálny výkon traktora je 70 hp a viac , minimá... celý popis
Dostupnosť
Stroj vyrábaný na OBJEDNÁVKU. Cena a dostupnosť na vyžiadanie.
Oslovte nás mailom alebo telefonicky
Číslo produktu:TR110
Pohon:Traktor PTO
Výkon traktora:min. 50 koní a viac
Do priemeru:120mm
Výložník:BIG-BAG
Kompletné špecifikácie

URBAN TR110 BIG-BAG

 

Štiepkovač (špalíkovač) URBAN TR110 je nesený na trojbodovom závese traktora. Optimálny výkon traktora je 70 hp a viac , minimálny výkon je 50 hp. Pohon je zabezpečený cez kardan s preťažovou spojkou (je súčasťou stroja). Výkon je ďalej prenášaný na prevodovku s olejovou náplňou , ktorá poháňa štiepkovacie ústrojenstvo. Pre zníženie rázov prenášaných na kardan a do prevodovky traktora je možné ku štiepkovaču objednať zotrvačník .

V porovnaní so strojmi TR70 a TR75 je práca s TR110 výrazne rýchlejšia, pretože je možné vkladať väčšie priemery materiálu a tiež oveľa väčší počet menších vetiev naraz .

DO PRIEMERU 120 MM

Súčasťou stroja je:  kardan s trecou preťažovacou spojkou, reťaze proti padaniu hydrauliky traktora, záves pre valník vrátane gule ISO 50, návod na používanie vrátane vyhlásenia o zhode

Hmotnosť:678 kg
Max. priemer mäkkého čerstvého dreva (borovica):120 mm
Max. priemer tvrdého čerstvého dreva (dub, hrab):100 mm
Max. priemer tvrdého suchého dreva (dub, hrab):80 mm
Max. rozmery hranola (smrek):100 x 100 mm
Max. rozmery dosky (smrek):280 x 40 mm
Dĺžka štiepky (nie je nastaviteľná):7 - 22 cm
Otvor ku štěpkovaciemu ústrojenstvu:290 x 290 mm
Vstupný otvor násypky:800 x 600 mm
Maximálna výkonnosť:10 m3 / h
Kategória 3-bodového závesu:2
Maximálne otáčky kardanu:1000 / min.
Minimálny výkon traktora:50 hp
Optimálny výkon traktora:70 hp a viac
Nastaviteľný (výsuvný) rám štiepkovača:Áno - 3 polohy
Výsuvné nohy:áno
Počet štiepkovač nožov:6
Medzera medzi ostrím nožov:cca 0,1 mm
Životnosť nožov na jedno nabrúsenie:150 - 800 m3 štiepky
Ochrana proti preťaženiu:Preťažujúca spojka
Rozmery v prepravnej polohe (dĺžka x šírka x výška):160x187x132 cm
Rozmery v pracovnej polohe (dĺžka x šírka x výška):160x296x124 cm
Rozmery balenia (dĺžka x šírka x výška):160x187x132 cm
Výstup štiepky:Vrecovacie na Big-Bag
Zaisťovacie reťaze proti padaniu hydrauliky traktora:áno
Záves pre valník:Áno - klasický + guľa ISO 50

Vrecovacie na Big-Bag

Používajú sa prevzdušnené veľkoobjemové vaky Big-Bag o rozmere 90 x 90 x 100 cm. V porovnaní s vrecami je štiepkovanie do vakov Big-Bag rýchlejšie, pretože vaky nie je potrebné tak často meniť. Pri posúvaní v priebehu štiepkovanie možno hydraulikou traktora zdvihnúť celý štiepkovač spoločne so zaveseným vakom (aj s plným). Ramená pre zavesenie vaku sú výsuvné a v prepravnej polohe nepresahujú obrysy traktora. 

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)

 

Násypka

Plniace zariadenie sa skladá z pevnej a odklápacej časti. Vďaka tomu zaberá štiepkovač v prepravnej polohe menej miesta do šírky - nepresahuje obrysy traktora, čo je dôležité pre jazdu v lese medzi stromami. V pracovnej polohe sa sklopením odklápacej časti násypka predĺži. Predĺžená násypka zaisťuje lepšie vedenie konárov a bezpečnosť obsluhy. Naviac je násypka osadená bezpečnostným vypínacím rámom s koncovým spínačom, ten je k niektorým traktorom možné pripojiť tak, aby pri stlačení vypínacieho rámu došlo k zastaveniu motora alebo vývodového hriadeľa traktora. Násypka je orientovaná vodorovne, čo v porovnaní so zvislou či šikmou násypkou značne uľahčuje vkladanie dlhých konárov. Povrchová úprava celého stroja je vykonaná práškovými farbami.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)

 

Pripojenie k traktoru

Minimálny odporúčaný výkon traktora je 50 hp. Optimálny výkon traktora je 70HP a viac. Traktor s týmto výkonom môže pri štiepkovaní bežať v nízkych otáčkach (cca 1300 / min na motore). Veľkosť traktora musí byť primeraná vzhľadom k hmotnosti štiepkovača. Vývodový hriadeľ traktora je zaradený na otáčky 1000 / min. (môže byť zaradený aj na 540 / min, ale pri nízkych otáčkach horšie funguje podávanie vetiev). Pohon je zabezpečený cez kardan s preťažovou spojkou nastavenou na krútiaci moment 1600 Nm. Spojka sa pri vložení príliš tvrdého konára prešmykne a tým chráni traktor aj štiepkovač proti preťaženiu.

Zotrvačník

Pre zníženie rázov prenášaných na kardan a do prevodovky traktora je možné na štiepkovač namontovať zotrvačník. Štandardne štiepkovač dodávame bez zotrvačníka. Zotrvačník je možné objednať ako voliteľné príslušenstvo.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)    

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)

 

Nastaviteľný rám

Nastaviteľný výsuvný rám štiepkovača dovoľuje pripojenie k rôznym typom traktorov pri zachovaní optimálnych uhlov zalomenia kardanu.

Zaisťovacie reťaze / Výsuvné nohy

Pri práci musí byť štiepkovač zdvihnutý na hydraulike traktora do optimálnej pracovnej výšky. V pracovnej výške je možné štiepkovač zaistiť pomocou zaisťovacích reťazí, alebo ho možno pokladať na zem, na dve nastaviteľné nohy. Zaisťovacie reťaze i nastaviteľné nohy sú súčasťou štiepkovača.

 

 Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)

 

Štiepkovacie ústrojenstvo

Štiepkovacie ústrojenstvo pracuje na princípe dvoch protibežných hriadeľov s nožmi. Štiepkovacie nože si vetvy samy podávajú. Priechodná medzera medzi hriadeľmi je 110 mm. Štiepkovacie nože sú zasunuté do drážok v hriadeľoch a uchytené pomocou štyroch skrutiek. Nože vyrábame z kvalitnej nástrojovej ocele a je možné ich opakovane brúsiť. Po nabrúsení sa pod nôž vloží podložka, aby medzi ostrím nožov bola opäť malá medzera (cca 0,1 mm). Podložky dodávame v rôznych hrúbkach. Jedným brúsením sa nôž zvyčajne skráti o 0,5 až 0,8 mm. Na jedno nabrúsenie vyrobí nôž 150 až 800 m3 štiepky (cca 1500 až 8000 vriec), záleží koľko sa do štiepkovača dostáva nečistôt (hlina, kamienky, ...). Každý nôž je možné zbrúsiť až o 4 mm, potom je potrebné ho vymeniť za nový.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)

 

Záves pre príves

Štiepkovač je vybavený závesom pre pripojenie prívesu s maximálnou hmotnosťou 2000 kg. Príves je možné pripojiť do klasického závesu alebo na guľu ISO 50.

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika minibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (10)

Tovar zaradený v kategóriách
Získajte zľavy a informácie o nových produktoch

Naše sídlo

DCSK s.r.o.

Prešovská 316/39

Spišské Podhradie, 053 04

Vydajne miesto:

Štefánikova 32

Spišské Podhradie, 053 04

 

Kontakt
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
Obsah stránok www.dcsksro.sk podlieha autorskému zákonu č. 185/2015 Z.z. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z tejto stránky je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk