Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Špalíkovače
  3. URBAN TR75 2 VRECIA

URBAN TR75 2 VRECIA

  • KARDAN v cene stroja !
  • PROFI
  • DOPRAVA v cene stroja! - len SK

URBAN TR75 2 VRECIA   Štiepkovač (špalíkovač) URBAN TR75 je nesený na trojbodovom závese traktora. Je určený predovšetkým pre malotraktory , ale možno... celý popis
Dostupnosť
Stroj vyrábaný na OBJEDNÁVKU. Cena a dostupnosť na vyžiadanie.
Oslovte nás mailom alebo telefonicky
Číslo produktu:TR75
Pohon:Traktor PTO
Výkon traktora:min. 15 koní a viac
Do priemeru:80mm
Výložník:2 vrecia
Kompletné špecifikácie

URBAN TR75 2 VRECIA

 

Štiepkovač (špalíkovač) URBAN TR75 je nesený na trojbodovom závese traktora. Je určený predovšetkým pre malotraktory , ale možno ho bez problémov používať aj za silným traktorom. Optimálny výkon traktora je 25 hp a viac , minimálny výkon je 15 hp. 

TR75 sa od typu TR70 líši použitím predradeného remeňového prevodu. Remene tlmia rázy a zároveň plnia funkciu preťaženia spojky, ktorá u tohto typu nie je potrebná. Veľká remenica slúži ako zotrvačník, čo tiež prispieva k tlmeniu nárazov a kľudnejšiemu chodu. Krútiaci moment na kardane je u TR75 polovičný v porovnaní s TR70 (pri rovnakom priemere konárov).

DO PRIEMERU 80 MM

Súčasťou stroja je:  50 ks vriec, reťaze proti padaniu hydrauliky traktora, záves pre príves vrátane gule ISO 50, návod na používanie vrátane vyhlásenia o zhode

Hmotnosť:380 kg
Max. priemer mäkkého čerstvého dreva (borovica):80 mm
Max. priemer tvrdého čerstvého dreva (dub, hrab):65 mm
Max. priemer tvrdého suchého dreva (dub, hrab):50 mm
Max. rozmery hranola (smrek):60 x 60 mm
Max. rozmery dosky (smrek):190 x 20 mm
Dĺžka štiepky (nie je nastaviteľná):6 - 13 cm
Otvor k štiepkovaciemu ústrojenstvu:200 x 200 mm
Vstupný otvor násypky:700 x 400 mm
Maximálna výkonnosť:50 vriec za hodinu
Kategória 3-bodového závesu:1 a 2
Maximálne otáčky kardanu:540 / min.
Minimálny výkon traktora:15 hp
Optimálny výkon traktora:25 hp a viac
Nastaviteľný (výsuvný) rám štiepkovača:Áno - 3 polohy
Počet štiepkovač nožov:6
Medzera medzi ostrím nožov:cca 0,1 mm
Životnosť nožov na jedno nabrúsení:100 - 500 m3 štiepky
Ochrana proti preťaženiu:preklz remeňov
Rozmery v prepravnej polohe (dĺžka x šírka x výška):108 x 179 x 123 cm
Rozmery v pracovnej polohe (dĺžka x šírka x výška):108 x 225 x 115 cm
Rozmery balenia (dĺžka x šírka x výška):108 x 179 x 138 cm
Výstup štiepky:dvojité vrecovacie
Zaisťovacie reťaze proti padaniu hydrauliky traktora:áno
Záves pre valník:Áno - klasický + guľa ISO 50

Dvojité vrecovacie 

Používajú sa vrecia o veľkosti 57 × 104 cm. Klapkou možno prepínať medzi plnením jedného alebo druhého vreca. Po naplnení prvého vreca netreba prerušovať prácu kvôli plnému vrecu - stačí iba preklopiť klapku a štiepky ďalej padajú do druhého prázdneho vreca. V priebehu plnenia druhého vreca je možné vymeniť prvý, už plné vrece, za prázdne. Pri nepretržitom vkladaní konárov je možné vrece naplniť už za 20 sekúnd. Optimálne sú pre obsluhu štiepkovača 3 osoby, pričom jedna z nich iba mení a nakladá vrecia. Ku štiepkovaču dostanete 50 ks vriec zadarmo.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (6)1

 

Násypka

Plniace zariadenie sa skladá z pevnej a odklápacej časti. Vďaka tomu zaberá štiepkovač v prepravnej polohe menej miesta do šírky - nepresahuje obrysy traktora, čo je dôležité pre jazdu v lese medzi stromami. V pracovnej polohe sa sklopením odklápacej časti násypka predĺži. Predĺžená násypka zaisťuje lepšie vedenie konárov a bezpečnosť obsluhy. Naviac je násypka osadená bezpečnostným vypínacím rámom s koncovým spínačom. Ten je k niektorým traktorom možné pripojiť tak, aby pri stlačení vypínacieho rámu došlo k zastaveniu motora alebo vývodového hriadeľa traktora. Násypka je orientovaná vodorovne, čo v porovnaní so zvislou či šikmou násypkou značne uľahčuje vkladanie dlhých konárov. Povrchová úprava celého stroja je vykonaná práškovými farbami.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (6)1

 

Pripojenie k traktoru

TR75jeurčený predovšetkýmpremalotraktory, ale možnohobezproblémovpoužívaťajzasilnýmtraktorom.Minimálnyodporúčaný výkontraktoraje15hp,optimálnyvýkon traktoraje25hpaviac.Umalotraktoraidepredovšetkým oto,abyuniesolhmotnosťštiepkovača.Vývodovýhriadeľtraktoraje zaradenánaotáčky540/min. 

Remeňový prevod

Výkonjeztraktoraprenášanýcezkardannapredlohovýhriadeľaďalej cezremeňovýprevod naštiepkovacie ústrojenstvo.Remeňovýprevodtlmírázyazároveň plní funkciupreťažovacej spojky,ktorá utohto typunie je potrebné.Pripreťaženídôjdekpreklzuremeňov(v závislosti na ichnapnutie).Veľkáremenicas hmotnosťou90kgslúži akozotrvačník,čo tiežprispievaktlmeniunárazovakľudnejšiemuchodu.Krútiacimomentnakardanuje uTR75polovičná v porovnanísTR70(pri rovnakompriemerekonárov).Vstupnýhriadeľštiepkovačaje vďakaremeňovémuprevoduumiestnený nižšie,apreto anipri zapojenízamalotraktorsveľminízkoumiestneným vývodovýmhriadeľomnevznikáproblém sprílišnýmzalomenímkardanu.U väčšíchtraktorovjekardanzvyčajnetakmerrovno. 

 

TR75 je určený predovšetkým pre malotraktory, ale možno ho bez problémov používať aj za silným traktorom. Minimálny odporúčaný výkon traktora je 15 hp, optimálny výkon traktora je 25 hp a viac. U malotraktora ide predovšetkým o to, aby uniesol hmotnosť štiepkovača. Vývodový hriadeľ traktora je zaradená na otáčky 540 / min.

 

Nastaviteľný rám

Výsuvné spodné ramená štiepkovače (3 polohy po 10 cm) dovoľujú pripojenie k rôznym typom traktorov pri zachovaní optimálnych uhlov zalomenia kardanu. Ponúkame výber zo 4 variantov spodných výsuvných ramien , ktoré sa líšia priemerom čapov a šírkou. 

Varianta 1 je univerzálna pre 3-bodový záves kategórie 1 a 2. Vonkajšie čapy môžu mať priemer 28 mm, alebo po vzájomnom prehodení ramien priemer 19 mm. Varianta 2 je vhodná predovšetkým pre malé malotraktory. Varianty 3 a 4 sú naopak vhodnejšie pre väčšie traktory (pre traktory Zetor odporúčame variant 3). Štandardne TR75 dodávame s variantom ramien 1, ak chcete štiepkovač TR75 dodať s inou variantou ramien, uveďte to prosím do poznámky v objednávke (cena je rovnaká).

 

Zaisťovacie reťaze

 

Zaisťovacie reťaze

Pri práci a pri presune je štiepkovač zdvihnutý na hydraulike traktora - stále v rovnakej pracovnej výške (nepokladá sa na zem). Pre zaistenie štiepkovača v tejto polohe slúžia zaisťovacie reťaze, ktoré dodávame spoločne so štiepkovačom.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (6)1  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (6)1

 

Štiepkovacie ústrojenstvo

Štiepkovací ústrojenstvo pracuje na princípe dvoch protibežných hriadeľov s nožmi. Štiepkovacie nože si vetvy samy podávajú. Medzera medzi nožami je 70 mm. Štiepkovacie nože sú zasunuté do drážok v hriadeli a uchytené pomocou dvoch skrutiek. Nože vyrábame z kvalitnej nástrojovej ocele a je možné ich opakovane brúsiť. Po nabrúsení sa pod nôž vloží podložka, aby medzi ostrím nožov bola opäť malá medzera (cca 0,1 mm). Podložky dodávame v rôznych hrúbkach. Jedným brúsením sa nôž zvyčajne skráti o 0,5 až 0,8 mm. Jedno nabrúsenie noža má životnosť cca 100 až 500 m3 štiepky (cca 1000 až 5000 vriec), záleží koľko sa do štiepkovača dostáva nečistôt (hlina, kamienky, ...). Každý nôž je možné zbrúsiť až o 4 mm, potom je potrebné ho vymeniť za nový.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (6)1  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (6)1

 

Záves pre príves

Štiepkovač je vybavený závesom pre pripojenie vozíka s maximálnou hmotnosťou 2000 kg. Vozík je možné pripojiť do klasického závesu alebo na guľu ISO 50.

 Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (6)1

Tovar zaradený v kategóriách

Naše sídlo

DCSK s.r.o.

Prešovská 316/39

Spišské Podhradie, 053 04

Vydajne miesto:

Štefánikova 32

Spišské Podhradie, 053 04

 

Kontakt
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
Obsah stránok www.dcsksro.sk podlieha autorskému zákonu č. 185/2015 Z.z. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z tejto stránky je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk