Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Špalíkovače
 3. URBAN TR75 S DOPRAVNÍKOM 2,6m DO BOKU

URBAN TR75 S DOPRAVNÍKOM 2,6m DO BOKU

 • KARDAN v cene stroja !
 • PROFI
 • DOPRAVA v cene stroja! - len SK

URBAN TR75 S DOPRAVNÍKOM 2,6m DO BOKU   Štiepkovač (špalíkovač) URBAN TR75 je nesený na trojbodovom závese traktora. Je určený predovšetkým pre malotr... celý popis
Dostupnosť
Stroj vyrábaný na OBJEDNÁVKU. Cena a dostupnosť na vyžiadanie.
Oslovte nás mailom alebo telefonicky
Číslo produktu:TR75
Pohon:Traktor PTO
Výkon traktora:min. 15 koní a viac
Do priemeru:80mm
Výložník:dopravník 2,6m
 • Kompletné špecifikácie
 • URBAN TR75 S DOPRAVNÍKOM 2,6m DO BOKU
  URBAN TR75 S DOPRAVNÍKOM 2,6m DO BOKU
  Stroj vyrábaný na OBJEDNÁVKU. Cena a dostupnosť na vyžiadanie.
  bez DPH
Kompletné špecifikácie

URBAN TR75 S DOPRAVNÍKOM 2,6m DO BOKU

 

Štiepkovač (špalíkovač) URBAN TR75 je nesený na trojbodovom závese traktora. Je určený predovšetkým pre malotraktory , ale možno ho bez problémov používať aj za silným traktorom. Optimálny výkon traktora je 25 hp a viac , minimálny výkon je 15 hp. 

TR75 sa od typu TR70 líši použitím predradeného remeňového prevodu. Remene tlmia rázy a zároveň plnia funkciu preťaženia spojky, ktorá u tohto typu nie je potrebná. Veľká remenica slúži ako zotrvačník, čo tiež prispieva k tlmeniu nárazov a kľudnejšiemu chodu. Krútiaci moment na kardane je u TR75 polovičný v porovnaní s TR70 (pri rovnakom priemere konárov).

DO PRIEMERU 80 MM

Súčasťou stroja je: reťaze proti padaniu hydrauliky traktora, záves pre príves vrátane gule ISO 50, návod na používanie vrátane vyhlásenia o zhode

Hmotnosť:475 kg
Max. priemer mäkkého čerstvého dreva (borovica):80 mm
Max. priemer tvrdého čerstvého dreva (dub, hrab):65 mm
Max. priemer tvrdého suchého dreva (dub, hrab):50 mm
Max. rozmery hranola (smrek):60 x 60 mm
Max. rozmery dosky (smrek):190 x 20 mm
Dĺžka štiepky (nie je nastaviteľná):6 - 13 cm
Otvor k štiepkovaciemu ústrojenstvu:200 x 200 mm
Vstupný otvor násypky:700 x 400 mm
Maximálna výkonnosť:5 m3 / h
Kategória 3-bodového závesu:1 a 2
Maximálne otáčky kardanu:540 / min.
Minimálny výkon traktora:15 hp
Optimálny výkon traktora:25 hp a viac
Nastaviteľný (výsuvný) rám štiepkovača:Áno - 3 polohy
Počet štiepkovač nožov:6
Medzera medzi ostrím nožov:cca 0,1 mm
Životnosť nožov na jedno nabrúsení:100 - 500 m3 štiepky
Ochrana proti preťaženiu:preklz remeňov
Rozmery v prepravnej polohe (dĺžka x šírka x výška):113 x 181 x 304 cm
Rozmery v pracovnej polohe (dĺžka x šírka x výška):Závisí na polohe dopravníka
Rozmery balenia (dĺžka x šírka x výška):113 x 340 x 250 cm
Výstup štiepky:Dopravník 2,6 m do boku
Pohon dopravníka:remeňový prevod
Výška konca dopravníka pri uhle 30 °:208 cm
Výška konca dopravníka pri uhle 40 °:245 cm
Zaisťovacie reťaze proti padaniu hydrauliky traktora:áno
Záves pre valník:Áno - klasický + guľa ISO 50

Pásový dopravník

Dopravník je poháňaný remeňovým prevodom. Sklon dopravníka je nastaviteľný pomocou navijaka. Pri preprave je dopravník zdvihnutý do zvislej polohy. Ako voliteľné príslušenstvo je možné na koniec dopravníku namontovať 2 vrecia s opornou nohou. Vrecia sú pripevnené pomocou štyroch skrutiek a jeho montáž zaberie len niekoľko minút.

 

 

Násypka

Plniace zariadenie sa skladá z pevnej a odklápacej časti. Vďaka tomu zaberá štiepkovač v prepravnej polohe menej miesta do šírky - nepresahuje obrysy traktora, čo je dôležité pre jazdu v lese medzi stromami. V pracovnej polohe sa sklopením odklápacej časti násypka predĺži. Predĺžená násypka zaisťuje lepšie vedenie konárov a bezpečnosť obsluhy. Naviac je násypka osadená bezpečnostným vypínacím rámom s koncovým spínačom. Ten je k niektorým traktorom možné pripojiť tak, aby pri stlačení vypínacieho rámu došlo k zastaveniu motora alebo vývodového hriadeľa traktora. Násypka je orientovaná vodorovne, čo v porovnaní so zvislou či šikmou násypkou značne uľahčuje vkladanie dlhých konárov. Povrchová úprava celého stroja je vykonaná práškovými farbami.

 

 

Pripojenie k traktoru

TR75 je určený predovšetkým pre malotraktory, ale možno ho bez problémov používať aj za silným traktorom. Minimálny odporúčaný výkon traktora je 15 hp, optimálny výkon traktora je 25 hp a viac. U malotraktora ide predovšetkým o to, aby uniesol hmotnosť štiepkovača. Vývodový hriadeľ traktora je zaradená na otáčky 540 / min. 

Remeňový prevod

Výkon je z traktora prenášaný cez kardan na hriadeľ a ďalej cez remeňový prevod na štiepkovacie ústrojenstvo. Remeňový prevod tlmí rázy a zároveň plní funkciu spojky, ktorá u tohto typu nie je potrebná. Pri preťažení dôjde k preklzu remeňov (v závislosti od ich napnutia). Veľká remenica s hmotnosťou 90 kg slúži ako zotrvačník, čo tiež prispieva k tlmeniu nárazov a kľudnejšiemu chodu. Krútiaci moment na kardane je u TR75 polovičný v porovnaní s TR70 (pri rovnakom priemere konárov). Vstupný hriadeľ štiepkovača je vďaka remeňovému prevodu umiestnený nižšie, a preto ani pri zapojení za malotraktor s veľmi nízko umiestneným vývodovým hriadeľom nevzniká problém s prílišným zalomením kardanu. U väčších traktorov je kardan zvyčajne takmer rovno.

 

 

Nastaviteľný rám

Výsuvné spodné ramená štiepkovače (3 polohy po 10 cm) dovoľujú pripojenie k rôznym typom traktorov pri zachovaní optimálnych uhlov zalomenia kardanu. Ponúkame výber zo 4 variantov spodných výsuvných ramien , ktoré sa líšia priemerom čapov a šírkou. 

Varianta 1 je univerzálna pre 3-bodový záves kategórie 1 a 2. Vonkajšie čapy môžu mať priemer 28 mm, alebo po vzájomnom prehodení ramien priemer 19 mm. Varianta 2 je vhodná predovšetkým pre malé malotraktory. Varianty 3 a 4 sú naopak vhodnejšie pre väčšie traktory (pre traktory Zetor odporúčame variant 3). Štandardne TR75 dodávame s variantom ramien 1, ak chcete štiepkovač TR75 dodať s inou variantou ramien, uveďte to prosím do poznámky v objednávke (cena je rovnaká).

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (5)1

 

Zaisťovacie reťaze

Pri práci a posúvaní je štiepkovač zdvihnutý na hydraulike traktora stále v rovnakej pracovnej výške (nepokladá sa na zem). Pre zaistenie štiepkovača v tejto polohe slúžia zaisťovacie reťaze, ktoré dodávame spoločne so štiepkovačom.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (5)1  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (5)1

 

Štiepkovacie ústrojenstvo

Štiepkovacie ústrojenstvo pracuje na princípe dvoch protibežných hriadeľov s nožmi. Štiepkovacie nože si vetvy samy podávajú. Priechodná medzera medzi hriadeľmi je 70 mm. Štiepkovacie nože sú zasunuté do drážok v hriadeľoch a uchytené pomocou dvoch skrutiek. Nože vyrábame z kvalitnej nástrojovej ocele a je možné ich opakovane brúsiť. Po nabrúsení sa pod nôž vloží podložka, aby medzi ostrím nožov bola opäť malá medzera (cca 0,1 mm). Podložky dodávame v rôznych hrúbkach. Jedným brúsením sa nôž zvyčajne zníži o 0,5 až 0,8 mm. Na jedno nabrúsenie vyrobí nôž 100 až 500 m3 štiepky (cca 1000 až 5000 vriec), záleží koľko sa do štiepkovača dostáva nečistôt (hlina, kamienky, ...). Každý nôž je možné zbrúsiť až o 4 mm, potom je potrebné ho vymeniť za nový.

 

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (5)1  Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (5)1

 

Záves pre valník

Štiepkovač je vybavený závesom pre pripojenie prívesu s maximálnou hmotnosťou 2000 kg. Príves je možné pripojiť do klasického závesu alebo na guľu ISO 50.

Stiepakova Urban www.DCSKsro.sk www.profi-stroje.sk zatraktor.sk polnohospodarska technika menibager bagger digger koparka stiepacka mulcovac vyvozka (5)1

Tovar zaradený v kategóriách

Naše sídlo

DCSK s.r.o.

Prešovská 316/39

Spišské Podhradie, 053 04

Vydajne miesto:

Štefánikova 32

Spišské Podhradie, 053 04

 

Kontakt
(Po-Pi, 8:30 - 17:00 hod.)
Obsah stránok www.dcsksro.sk podlieha autorskému zákonu č. 185/2015 Z.z. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z tejto stránky je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk